Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Plzni funguje speciální projekt Školička

V Plzni funguje speciální projekt Školička

Ilustrační fotografie

Preventivně působit proti selhávání mladých rodičů při výchově dětí a podporovat ty, kteří se nacházejí v obtížené životní situaci, si klade za cíl projekt Školička. V Plzni v Rodinné ulici 39 jej naplňuje Diakonie Západ. Program pro rodiče s dětmi je připravován vzhledem k aktuálnímu věkovému složení skupiny a zájmu rodičů. Aktivity se zaměřují na práci s menší skupinou, kdy je rodičům individuálně poskytována podpora v případě obtíží ve výchově nebo jiné životní situaci. Děti mají přichystána pravidelná cvičení, výtvarné techniky a volné hry s důrazem na rozvoj pohybových, psychomotorických a rozumových schopností. Školička začala ve čtvrtek 5. září a pokračuje každý týden ve stejný den od 9 do 11 hodin. Projekt podporuje město Plzeň i Plzeňský kraj.

Zveřejněno: 18. 9. 2013, Pecuch Martin