Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V rámci akce Park(ing) Day se parkovací…

V rámci akce Park(ing) Day se parkovací stání změní na veřejná místa k relaxaci

Akce Park(ing) Day

Připojit se k celosvětovému happeningu Park(ing) Day může každý, kdo má v Plzni zájem na jeden den proměnit stání pro parkování ve veřejnou oázu. Stačí předplatit si místo v parkovacím automatu, a pak ho přetvořit k obrazu svému.

„Chceme lidem ukázat alespoň jeden den v roce, že parkoviště se dá využít i jinak než na parkování aut. Že se může stát místem, kde si lidé můžou načerpat anebo třeba i vybít energii,“ říká hlavní organizátor Jakub Mareš.

Fenomén se zrodil v roce 2005 v San Francisku a o několik let později se z něj stala celosvětová akce, která si našla své místo i v České republice. V Plzni se první ročník konal loni a takto zvelebených parkovacích míst vzniklo celkem sedm. Cílem pro letošní rok je zvýšit počet zapojených účastníků i diváků.

„Chceme akci více propagovat a z parkovišť vytvořit na jeden den místa, kde se spolu sejdou obyčejní i neobyčejní lidé, načerpají pozitivní energii a třeba i uvidí věci z jiné perspektivy," říká Jan Zachariáš, komunikační ředitel projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015,  ke kterému se Park(ing) Day hlásí.

Akci pořádá 20. září 2013 občanské sdružení K světu ve spolupráci se společností Plzeň 2015. Zájemci o účast se mohou hlásit na parkingday.plzen@gmail.com.

Zveřejněno: 11. 9. 2013, Pecuch Martin