Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Techmanii připomenou Den Evropy

V Techmanii připomenou Den Evropy

Populárně vzdělávacím programem pro děti i dospělé a vernisáží originální výstavy Bulharská písmena oslaví v Techmanii Den Evropy. Řadu kvízů a soutěží, překážkovou dráhu nazvanou Cesta z Plzně do Bruselu, tematické deskové hry nebo vědeckou show připravili pracovníci Techmanie na středu 8. května. Den nato se uskuteční originální výstava tří desítek velkoformátových plakátů s tématem bulharských písmen. „Cílem je ukázat kreativitu světových grafiků a představit bulharskou kulturu prostřednictvím jejích základních nositelů, znaků písma,“ sděluje Adriana Krásová z týmu Plzeň 2015, který ve spolupráci s Bulharským kulturním institutem a plzeňským informačním centrem Europe Direct výstavu do Techmanie přivezl.

Více informací na www.techmania.cz

Zveřejněno: 7. 5. 2013, Pecuch Martin