Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V zoo je nově k vidění obydlí pralesních…

V zoo je nově k vidění obydlí pralesních indiánů

V zoo je nově k vidění obydlí pralesních indiánů

Od dnešního dne láká plzeňská zoologická zahrada návštěvníky na další novinku – obydlí pralesních indiánů, takzvanou churuatu. Kromě toho, že byla postavena v přítomnosti náčelníka jednoho z dvousetčlenné komunity říčních indiánů z Venezuely, pro které je typickým obydlím, nabízí také možnost seznámit se s věcmi jejich denní potřeby, jako je pádlo, lovecká brašna, luk a šípy, bederní pokrývka, koště, mělký koš nebo ceremoniální flétny a chrastítko.

„Během svého pobytu jsem měl možnost zjistit, že česká příroda je podobná té naší. Churuatu je pozdravem Venezuely Plzni,“ řekl při slavnostním otevření náčelník Dennis, jehož indiánské jméno je Edacumandi, Parsek slunce.

„Plzeňská zoologická zahrada je sedmým nejnavštěvovanějším turistickým cílem České republiky a já věřím, že tahle zajímavá a krásná novinka do ní přiláká další návštěvníky,“ prohlásila radní města Irena Rottová.

Indiánské obydlí vzniklo pod dinoparkem v blízkosti vyhlídky u voliéry kondorů. „Je postaveno z kmenů akátů, provazů a umělé trávy dovezené z Kanady,“ upřesnil ředitel zoo Jiří Trávníček.

Fotogalerie

Zveřejněno: 1. 8. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni