Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Včera začal 21. ročník festivalu Divadlo

Včera začal 21. ročník festivalu Divadlo

Inscenace Buržoazie bylo jedním z prvních představení letošního ročníku festivalu Divadlo

Zdroj foto: www.ndbrno.cz/o-divadle/divadlo-reduta

Inscenace Buržoazie Divadla Na zábradlí volně inspirovaná filmem Luise Buñuela byla jedním z prvních představení festivalu Divadlo, který včera začal v Plzni. Výběr nejzajímavějších domácích a zahraničních inscenací v podání 26 divadelních souborů uvidí návštěvníci v průběhu pěti dnů. Ve středu 18. září na ně ještě čeká tradiční epilog, tentokrát s představením Činoherního klubu a Divadla pod Palmovkou.

Festival slavnostně zahájil primátor Martin Baxa, který jej označil za klenot v kulturní nabídce Plzně. Své vystoupení před vyprodaným hledištěm využil k veřejnému poděkování bývalému řediteli divadla Janu Burianovi, který po osmnácti letech odešel řídit Národní divadlo v Praze.

Více informací k programu festivalu je k dispozici na www.festivaldivadlo.cz/cs/program/

Zveřejněno: 12. 9. 2013, Mařanová Helena