Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Ve čtvrtek se U Branky uskuteční jednodenní…

Ve čtvrtek se U Branky uskuteční jednodenní festival Dny Dé

Ve čtvrtek se U Branky uskuteční jednodenní festival Dny Dé

Koncerty, taneční vystoupení, módní přehlídky, ale také divadlo, soutěže nebo skákací hrad pro děti nabídne jednodenní festival Dny Dé, který se uskuteční ve čtvrtek odpoledne U Branky. Již pošesté zde vznikne prostor pro setkání dvou různých světů – toho, ve kterém žijí lidé se zdravotním postižením, a toho, ve kterém se pohybují lidé „zdraví“. Součástí akce bude prezentace sociálních služeb a projektů Diakonie Západ a její dceřiné společnosti Možnosti tu jsou, která v Plzni provozuje kavárnu a restaurant Kačaba a second hand Second Help.

„Dny Dé tento rok doprovodí hned dvě benefice. K již tradiční Akci cihla na podporu chráněného bydlení lidí s mentálním postižením se připojí ojedinělý projekt neformální skupiny mládeže z plzeňského Klubu Atom nazvaný Slušnej bazar,“ doplňuje Tomáš Benda, koordinátor fundraisingu a PR Diakonie Západ.

Festival vyvrcholí od sedmi hodin večer koncertem Eriky Fečové známé z hudební skupiny Navigators, která zde vystoupí se svým sólovým projektem.

Zveřejněno: 12. 6. 2013, Pecuch Martin