Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Veletrh cestovního ruchu dbá i na tradice

Veletrh cestovního ruchu dbá i na tradice

Logo ITEP 2013

Tradičně chlebem a solí vítali ve čtvrtek selka se sedlákem oblečení v regionálních krojích první návštěvníky veletrhu cestovního ruchu ITEP, který se koná až do soboty v Městské sportovní hale na Slovanech. Rozmanitá expozice zaujme nadšené cestovatele, milovníky turistiky i ty, kteří souhlasí s mottem letošního ročníku „Všude dobře, tak co doma?“. Nabízí zajímavé tipy na dovolenou a cestování po Česku i zahraničí.

Slavnostního zahájení se za město zúčastnila náměstkyně primátora Eva Herinková, do jejíž gesce turismus spadá. „Rozvoj cestovního ruchu je důležitý nejen pro celou Českou republiku, pro západočeský region, ale samozřejmě i pro naše město. Já věřím, že letošní ročník bude minimálně stejně úspěšný jako ty předchozí,“ uvedla náměstkyně.

Doprovodný program se odehrává i v přilehlých venkovních prostorech. Pro děti jsou v Autobusu linky 2015 připravena loutková představení a kreativní dílničky. Pod rukama řemeslníků zde ožívají tradice, své umění předvádí krajkářky, šperkařky, pekařky nebo řezbáři. Nechybí ani ochutnávky zahraničních a místních specialit.

Zveřejněno: 19. 9. 2013, Pecuch Martin