Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Velvyslanectví děkuje všem, kteří pomáhali u…

Velvyslanectví děkuje všem, kteří pomáhali u vážné nehody u Rokycan

Vysoce profesionální přístup záchranářů a lékařů, kteří 8. dubna letošního roku zasahovali u vážné nehody autobusu u Rokycan, ocenili zástupci Francouzského velvyslanectví v Praze. Po prezidentovi Francouzské republiky vyjádřilo poděkování všem, kteří se ode dne nehody zapojili do poskytování pomoci.

„Slova díků patří rychlé záchranné službě, plzeňským a rokycanským hasičům, lékařům na příjmu a na jednotlivých odděleních nemocnic v Rokycanech a v Plzni-Lochotíně, magistrátu města Plzně, zdravotnickému personálu a administrativním pracovníkům nemocnic, zaměstnancům 31. základní školy v Plzni, Českému červenému kříži, biskupství plzeňskému, frankofonním dobrovolníkům (českým občanům, francouzským podnikům a francouzské komunitě v Plzni), kteří se střídali v plzeňské nemocnici a nepřetržitě pomáhali rodinám obětí, příslušným policejním složkám, ředitelství a personálu hotelů, které ubytovaly rodinné příslušníky, personálu Letiště Václava Havla Praha, který umožnil návrat zachráněných a zraněných do vlasti. Jim všem Francouzské velvyslanectví vyjadřuje uznání, vděk a důvěru,“ uvedlo velvyslanectví.

Zveřejněno: 19. 4. 2013, Pecuch Martin