Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Veteráni se opět vrací na Slavnosti svobody…

Veteráni se opět vrací na Slavnosti svobody do Plzně

Veteráni při loňské besedě s veřejností na plzeňské radnici

Někteří američtí a belgičtí veteráni už jsou v Plzni. Ostatní přijedou během zítřejšího dne, aby všichni společně zavítali v pátek 3. května dopoledne na prohlídku vojenských military campů a „svobodné ulice z roku 1945“. Nejvíce se podle Patricie Kraftové, která se o veterány při jejich pobytu v Plzni stará, těší na setkání s veřejností, které se tentokrát uskuteční v sobotu 4. května v 10.30 hodin v kulturním domě Peklo.

Zájemci o setkání se mohou těšit na Earla Ingrama, George Thompsona, Roberta Gilberta, kterému je letos neuvěřitelných 99 let, Stephena Masona, jenž si do Ameriky z Plzně odvezl Plzeňanku Martu, nebo Jamse Duncana, jehož fotografie z osvobození v pětačtyřicátém jsou k vidění ve Smetanových sadech. Z belgických veteránů přijedou Michel Gilain, José Schindfessel, Louis Gihoul a Hubert Rauw.

Zveřejněno: 2. 5. 2013, Mařanová Helena