Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Vyhláška omezuje volný pohyb psů na dalších…

Vyhláška omezuje volný pohyb psů na dalších místech

Odbor životního prostředí magistrátu připravil novelu vyhlášky o některých povinnostech chovatelů psů. Nově vymezuje oblasti se zákazem volného pobíhání psů. Rozšířit území se zákazem volného pohybu psů se rozhodl odbor především na základě požadavku Městského obvodu Plzeň 1. Jedná se o Velký bolevecký rybník, Senecký, Kamenný a Šídlovský, dále bude platit zákaz volného pobíhání psů na neoploceném hřišti při západním okraji fotbalového hřiště TJ Košutka. Naopak část stráně při východním břehu Velkého boleveckého rybníka, sádky Správy veřejného statku při rybníku Košinář a plocha okolo městské budovy při severovýchodním okraji Seneckého rybníka jsou z území se zákazem volného pohybu psů vyjmuty.

Volně se nebudou smět psi pohybovat také na území Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany, konkrétně v lokalitě Božkovský ostrov a U Ježíška, a v Křimicích západně od ulice Žitná a při ulici K Dolovu.

• Území vymezující oblasti se zákazem volného pohybu psů najdete na této mapě
Zveřejněno: 22. 3. 2013, Pecuch Martin