Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výměnu řidičských průkazů by řidiči neměli…

Výměnu řidičských průkazů by řidiči neměli odkládat

Ještě zhruba osm tisíc Plzeňanů si musí do konce tohoto roku vyměnit staré řidičské průkazy vydané od 1. ledna 2001 do 1. května 2004. Od ledna 2014 musí mít všichni motoristé průkazy velikosti kreditní karty. Řidiči by neměli s výměnou dokladů otálet, na konci roku může být pracoviště Odboru registru vozidel a řidičů Magistrátu města Plzně na Koterovské 162 přetížené.

„Řidičský průkaz se vyrábí za deset až 14 dnů. Máme stále otevřeno šest přepážkových pracovišť v úředních dnech pondělí až čtvrtek a samozřejmě je možné, aby se občan objednal na konkrétní den a hodinu (www.uradbezcekani.cz). Občané, kteří uvedou do žádosti číslo mobilního telefonu, jsou námi informováni, že jim byl řidičský průkaz vyroben a je připraven k vyzvednutí,“ uvádí vedoucí odboru registru vozidel a řidičů Jiří Marek.

Žádost se podává na formuláři, který si občan vyzvedne na informační přepážce. S sebou je třeba přinést platný doklad totožnosti, jednu fotografii o rozměrech 3,5 x 4,5 cm (lze pořídit ve fotoateliéru přímo v budově) a platný řidičský průkaz. Vydat nový řidičský průkaz je možné do 20 dnů od podání žádosti.

Povinná výměna řidičských průkazů je od poplatku osvobozena, pokud se nejedná o vydání dokladu v kratší lhůtě. Motoristé, kteří požádají o vydání průkazu do pěti pracovních dnů, uhradí správní poplatek ve výši 500 korun.

Další informace lze získat na telefonních číslech 378 034 407, 378 034 430 a 378 034 432.

Pro výměnu řidičského průkazu se můžete objednat na www.uradbezcekani.cz

Zveřejněno: 9. 12. 2013, Pecuch Martin