Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výstava představuje dřevěná díla Pavla…

Výstava představuje dřevěná díla Pavla Černého

Výstava představuje dřevěná díla Pavla ČernéhoDřevěná díla, která oživí revitalizovaný Božkovský ostrov, představí jejich autor Pavel Černý v Galerii Pod Kyvadlem na radnici druhého městského obvodu. Vernisáž se uskuteční v pondělí 18. února v 17 hodin. Výstava potrvá až do 31. března. Hlavním tématem artefaktů je moře a Pavel Černý při jejich vytváření konzultuje motivy s paleontology Západočeského muzea. Svoji práci předvedl umělec v minulém roce několikrát při pořádání trhů na náměstí Republiky. Dřevo, které používá, pochází ze stromů pokácených právě na Božkovském ostrově.

Cílem úprav Božkovského ostrova je vybudování nové relaxačně sportovní zóny. Zatím byla vystavěna in-line dráha, dokončeny pěší stezky a vysazeny nové dřeviny. V lokalitě se rovněž nachází sedm zastávek s cvičebními stojany.

Aby mohl být vybudován plánovaný průleh, který je součástí protipovodňového opatření a jehož součástí budou vodní prvky, jako je dřevěné kolo, Archimedův šroub, kanál nebo chrliče, musí být vyčištěn náhon a opraveno stavidlo. Odhad finančních prostředků je vyčíslen na zhruba 1,2 milionu korun. Čtyři sta sedmdesát čtyři tisíc korun zaplatí obvod, zbylé finanční prostředky budou pokryty z dotace Fondu životního prostředí města Plzně. Akce je naplánována na letošní rok.

Zveřejněno: 15. 2. 2013, Pecuch Martin