Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výstava Vzpomínka na krajinu, kterou jsem…

Výstava Vzpomínka na krajinu, kterou jsem nikdy neviděl ukazuje díla české modernyHlavní směry a proudy, které utvářely podobu českého umění prvních čtyř desetiletí 20. století představuje výstava v Masných krámech. Soustřeďuje se na ty osobnosti, jejichž tvorba přesáhla hranice domácího regionu a zapsala se do dějin evropského a v některých případech i světového výtvarného umění. K vidění jsou práce Toyen, Bohumila Kubišty, Emila Filly, Jana Zrzavého, Josefa Čapka a dalších. Samostatná část je věnována tvorbě Františka Kupky a naznačuje jeho promyšlenou cestu k nefigurativnímu umění.

Expozice nazvaná Vzpomínka na krajinu, kterou jsem nikdy neviděl je modifikací výstavy uspořádané v jihokorejském Soulu, kde letos od ledna do dubna budila mimořádnou pozornost médií i veřejnosti.

Výstava potrvá do 18. srpna.

Zdroj foto: www.zpc-galerie.cz

Zveřejněno: 24. 5. 2013, Pecuch Martin