Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výtěžek z charitativního galavečera podpoří…

Výtěžek z charitativního galavečera podpoří plzeňské Dětské centrum

Ředitelka Dětského centra Plzeň přebírá symbolický šek na 300 tisíc korun.

Symbolický šek s částkou téměř 300 tisíc korun převzala ředitelka centra Jana Tytlová z rukou generálního ředitele pořádající společnosti GA Energo technik Zdeňka Židka. Finanční prostředky získané v rámci charitativního galavečera pocházejí největší částí z aukce, při níž byl dražen obraz namalovaný dětmi z Královské školičky v Plzni Doubravce. „Se Šnečkem spolupracujeme od roku 2006 a kromě těchto akcí jej podporujeme pravidelně každý rok přímým finančním darem. Celkem jsme již přispěli částkou 3,8 milionu korun,“ uvádí generální ředitel Zdeněk Židek.

O tom, na co finanční prostředky z galavečera budou použity, bylo rozhodnuto ještě před konáním akce. „Peníze chceme použít na ´knihu života´ pro naše děti, kterou pod názvem Mých prvních pět let připravuje plzeňská výtvarnice Eva Sýkorová. Nevěděli jsme však, jak aukce dopadne, a netroufli jsme si počítat s celou částkou. Že z peněz nakonec zbude něco i na další investice do vybavení, například na nový altánek v zahradě dětského domova, nás nesmírně potěšilo,“ uzavírá Tytlová.

Zveřejněno: 24. 10. 2013, Mařanová Helena