Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Z nábřeží na náplavku k Radbuze povedou…

Z nábřeží na náplavku k Radbuze povedou schody

Z nábřeží na náplavku k Radbuze povedou schody

Schody z nábřeží až na náplavku, půjčovna lodiček a šlapadel, relaxační zóna dole u řeky. První ze Dnů Meliny Mercouri se letos 8. června nebude konat na Americké třídě jako předchozí ročníky, ale přesune se na nábřeží, přímo k Radbuze. „Plzeň má sice čtyři řeky, ale pořád nám to přijde jako nevyužitá odpočinková zóna, kterou bychom rádi oživili,“ vysvětluje výběr místa Soňa Rychlíková ze společnosti Plzeň 2015, která akci připravuje.

Celý den bude zároveň vyvrcholením festivalu Kontejnery k světu, který nabídne pestrý program po celém městě. Završí jej společná akce přímo na náplavce. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty nebo akrobatickou show, zároveň budou moci sledovat provazochodce, který po laně přejde nad řekou.

Celodenní program zakončí unikátní akce s názvem Akvárium, která návštěvníky zavede do Chrástu. Petr Forman ji připravuje s padesátkou studentů Ústavu umění a designu. V tovární hale společnosti ATMOS vytvoří podmořský svět. „Nejedná se o divadelní představení, ale rozhodně to není pouze výstava. Studenti budou součástí instalace a budou prostor oživovat,“ vysvětluje Petr Forman, umělecký ředitel společnosti Plzeň 2015. V areálu vystoupí Malý taneční orchestr Universal Praha.

Dočasné schody budou na nábřeží stát tři týdny až do 22. června, kdy se uskuteční druhý Den Meliny Mercouri. Inspirací pro jejich vznik byly návrhy občanů do programu Pěstuj prostor, který se snaží oživovat a zlepšovat veřejný prostor ve městě.

Více informací a podrobný program, najdete na www.plzen2015.cz

Zveřejněno: 14. 5. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni