Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Z rekonstruované haly na Slovanech zbývá…

Z rekonstruované haly na Slovanech zbývá nyní pouze torzo

Foto: V. Krupičková

Po dvou měsících demoličních a bouracích prací nezbylo z městské sportovní haly na Slovanech téměř nic. V nejbližší době ale začnou odborníci montovat novou nosnou konstrukci, kterou postaví v kombinaci železobetonových prefabrikovaných sloupů a ocelových střešních vazníků. Dojde také k výměně celé střechy, k opravě vnitřních technických zařízení a rozvodů pro vytápění, elektřinu a větrání.

Obnovu nosné konstrukce připravovalo město od konce roku 2010, kdy byla sportovní hala na základě statického posouzení s okamžitou platností na tři týdny uzavřena. Musela být neprodleně postavena podpůrná ocelová konstrukce, která zajistila další bezpečné provozování sportoviště.

Termín dokončení plánované rekonstrukce je stanoven na polovinu září letošního roku. Náklady jsou vyčísleny na zhruba 49 milionů korun bez DPH.

Z rekonstruované haly na Slovanech zbývá nyní pouze torzo - začátek rekonstrukce

Zveřejněno: 9. 5. 2013, Pecuch Martin