Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Z Rybárny na Sofronku, tudy povede jarní…

Z Rybárny na Sofronku, tudy povede jarní pochod první dubnovou sobotu

Na akci nejen pro rodiny s dětmi zve Správa veřejného statku města Plzně. Pro všechny, kdo mají rádi přírodu, chtějí se o ní dozvědět něco zajímavého, ale také si zasoutěžit, připravuje Jarní pochod z Rybárny na Sofronku. Koná se v sobotu 6. dubna. Start bude od 10 do 14 hodin na Rybárně u hráze Boleveckého rybníka.

240327_Jarni_pochod_1

Foto: archiv Správy veřejného statku města Plzně

„V místě startu bude pro všechny zájemce otevřena výuková vodní zahrada s mokřadní květenou. Trasa pak povede rekreační oblastí Boleveckých rybníků. Dlouhá bude zhruba čtyři kilometry a účastníky pochodu na ní čeká plnění různých úkolů zaměřených na znalosti přírody, a to na devíti stanovištích s obsluhou i na deseti doplňkových zastaveních, kde budou moci luštit tajenky,“ pozval na jarní pochod náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí, do jehož gesce spadá také Správa veřejného statku města Plzně, Aleš Tolar. Dodal, že cestou lze navštívit městské sádky u rybníka Košináře nebo dolní areál Arboreta Sofronka, který bude tento den zpřístupněný od 11:00 do 17:30 hodin i ostatním zájemcům z řad veřejnosti. Trasa je vhodná pro kočárky i vozíčkáře.

„Konec akce s možností opékání s sebou donesených buřtů bude u tzv. pískové učebny v horní části Arboreta Sofronka. Po odevzdání vandrovního listu s razítky z jednotlivých stanovišť a vyplněnou tajenkou účastníci jarního pochodu obdrží Pamětní list,“ doplnil Aleš Tolar.

Jarní pochod z Rybárny na Sofronku pořádá Správa veřejného statku města Plzně, oddělení pro práci s veřejností a lesní pedagogiku ve spolupráci s městskými lesy – oddělení vodního hospodářství a rybářství a lesní školkou Medvíďata.

Informace Jarní pochod ke stažení (jpg, 2,0 MB)

Editace textu: Hana Josefová

Zveřejněno: 27. 3. 2024, Martin Pecuch