Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Žáci 28. základní školy se zajímali o dění…

Žáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městě

Žáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městě

V době svého vzniku v roce 1972 byla 28. základní škola na Doubravce největší institucí svého druhu v kraji. Dnes do ní chodí 370 žáků a ve městě patří k těm menším. Členové místního školního parlamentu měli ve čtvrtek 22. listopadu unikátní příležitost zúčastnit se diskuze s primátorem Martinem Baxou a na cokoliv se ho zeptat.

Otázek bylo mnoho. Jak si myslíte, že Plzeň bude vypadat za dvacet let? Porušoval jste někdy školní řád? Co vás baví víc, být učitelem nebo primátorem? Jak se člověk vůbec stane primátorem? Napadlo vás někdy na základce, že byste se chtěl stát primátorem? Doubravečtí školáci navíc prokázali, že se zajímají o dění ve městě, a tak se také diskutovalo o vlakovém tunelu pod Chlumem, prodloužení trolejbusové linky č. 16 do Červeného Hrádku, stavbě obchodního domu Corso Americká či o projektu Evropské hlavní město kultury 2015.

Některé otázky byly osobní. Například ta, která se týkala životního vzoru. „Odpovědět na tuto otázku je pro mne těžké. Lidí, kterých si vážím, je spousta. Například Václav Havel. Celý život říkal, co si myslí, a byl za to připraven nést důsledky. Zároveň má klíčovou zásluhu na tom, že jsme svobodnou zemí,“ reagoval primátor Baxa.

Diskuzi se školním parlamentem předcházelo setkání s ředitelkou školy Pavlou Jedličkovou a jejím zástupcem Michalem Zoubkem. Primátor se zajímal o fungování školy, práci s interaktivními tabulemi, spolupráci s partnerskými institucemi i o problémy, se kterými se škola v současné době potýká. Společně se shodli na tom, že jedním z problémů současného základního školství je odchod velkého počtu žáků na víceletá gymnázia.

Žáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městěŽáci 28. základní školy se zajímali o dění ve městě

 

Zveřejněno: 22. 11. 2012, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Treffpunkt
25. 4. 2024 - 27. 4. 2024
Treffpunkt
Slavnosti svobody Plzeň
3. 5. 2024 - 6. 5. 2024
Slavnosti svobody Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni