Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zapomenutá zahrada u lochotínských kolejí…

Zapomenutá zahrada u lochotínských kolejí ožila Sousedským večerem

Sousedský večer přilákal do Zapomenuté zahrady desítky návštěvníků

Patnáct dobrovolníků z různých zemí, kteří se v Plzni účastní třítýdenního workcampu, pomalu poznávají město a jeho obyvatele.  Svou prací  chtějí přispět  k vylepšení a úpravě veřejného prostoru. První zásluhy dobrovolníků bylo možné vidět včera v opuštěné zahradě u vysokoškolských kolejí na Lochotíně, tzv. Zapomenuté zahradě, kterou chtějí oživit. Její prostor upravili tak, aby se zde mohl uskutečnit komunitní večer pro veřejnost. Návštěvníci si mohli místo prohlédnout nebo si s účastníky workcampu popovídat. Nechybělo zpívání a opékání u ohně. Zapomenutá zahrada byla k úpravám vybrána na základě podnětů občanů zaslaných do programu Pěstuj prostor.

Workcampu se účastní dobrovolníci z celého světa

Zveřejněno: 10. 7. 2013, Mařanová Helena