Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Žebřík 2012: Nejvíc nominací mají Kryštof,…

Žebřík 2012: Nejvíc nominací mají Kryštof, UDG a Tomáš Klus

Žebřík 2012Z lednového hlasování v anketě Žebřík vyplynulo, že největší šanci na konečný úspěch má skupina Kryštof, která získala čtyři nominace, včetně umístění Richarda Krajča mezi nejlepšími zpěváky. Těsně za nimi jsou Tomáš Klus a UDG, figurující ve třech kategoriích. Mezi nominovanými jsou nejen známá jména, dostalo se také na méně exponované kapely a interprety.

„Nominace jsou poměrně pestré a v zásadě odpovídají tomu, co se loni na naší scéně událo. Fanoušci prokázali dobrý přehled,“ říká o výsledcích ředitel hudebních cen Žebřík Jarda Hudec. O definitivních výsledcích se bude rozhodovat prostřednictvím webové stránky ankety až do 28. února

Žebřík 2012Slavnostní vyhlášení se uskuteční 15. března v Parkhotelu Plzeň za účasti všech nominovaných, z nichž tři nejlepší v každé kategorii obdrží originální sošky výtvarníka Václava Česáka. Moderace finálového večera budou Tomáš Hanák a Klára Vytisková. Koncertně vystoupí Chinaski, Nightwork, Mňága a Žďorp, Prago Union + Livě Band a Celeste Buckingham.

Akce je podpořena v rámci projektu Plzeň - Evropské město kultury 2015.

Nominace a další informace na www.anketazebrik.cz.

Zveřejněno: 18. 2. 2013, Pecuch Martin