Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Živá ulice 2013 - multižánrový festival

Živá ulice 2013 - multižánrový festival

Multižánrový festival v centru města pro všechny věkové generace

22. 6. - 8. 9., Plzeň

Plzeň žije v létě naplno! Chystá týden světové i domácí hudby, divadel a dětského programu. Šest scén – Republika Stage, Zach´s Pub Stage, Anděl stage u Branky, Buena Vista Beach Stage u Západočeského muzea, Inspiral Garden v Šafaříkových sadech a dětský program v Proluce.

Živá ulice přiváží letos kvalitní jména prověřená evropskými festivaly. Do Plzně míří jedna z nejpopulárnějších indie formací v Evropě – izraelští ACOLLECTIVE! Festival zároveň nabídne nejnovější hudební export od našich sousedů: rakouské MY NAME IS MUSIC a německé JAMARAM. Festival tak dál navazuje úzké vztahy s německy hovořícími sousedy a nabízí atraktivní turistický cíl. Na Živé ulici budou moci návštěvníci zažít smíšené česko-německé komentované prohlídky v podání organizace Tandem. Novinkou je i složení soutěže Mladá krev – utká se v ní šest českých a šest německých talentů. Ti čeští si zahrají i na festivalech v Německu.

Milovníci alternativního písničkářství se mohou těšit na nový projekt Mikoláše Růžičky (poloviny formace Republic of Two) Piano, který spolu se snivým duem Kieslowski ohromí svou silnou melancholií. Do Plzně přijede také Jan Budař a Eliščin band nebo kapela Ondřeje Brzobohatého. Doplní je tradiční stálice v podání Vladimíra Mišíka a kapely Blue Effect nebo plzeňských Tleskačů.

Samozřejmostí je doprovodný program v podobě kulturního Hydeparku a dětského programu složeného především z divadelních představení a workshopů. Novinkou na letošním festivalu je Buena Vista Beach Stage. Nabídne plážovou atmosféru koktejlů a djs v pomalých, houpavých rytmech.

Zveřejněno: 17. 6. 2013, Pecuch Martin