Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zoo navštíví indiáni ze Severní Ameriky

Zoo navštíví indiáni ze Severní Ameriky

Indiáni ze Severní Ameriky v podání skupiny Pšito Ovate předvedou domorodou kulturu včetně činění kůží nebo pečení placek.

Ilustrační foto

Obydlí pralesních indiánů vzniká v těchto dnech pod vedením náčelníka venezuelského kmene Yekwany Denise v plzeňské zoologické zahradě. Originální společenská chýše, takzvaná churuata, by měla být hotova nejpozději 1. srpna a návštěvníci zoo mají možnost její výstavbu pozorovat každý den zhruba do 15 hodin.

Zoologická zahrada navíc na sobotu 13. července připravila akci s názvem Setkání indiánských kultur. Za náčelníkem Yekwanou přijedou indiáni ze Severní Ameriky v podání skupiny Pšito Oyate (Korálkoví lidé), kteří předvedou co nejvěrnější obraz tehdejšího života prérijních indiánů. U týpí se mohou zájemci těšit na ukázku domorodé kultury, činění kůží, upečené placky nebo na dětské indiánské hry.

Zveřejněno: 12. 7. 2013, Kubalová Zdeňka