Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zoo otevřela nové voliéry ve stylu asijské…

Zoo otevřela nové voliéry ve stylu asijské zahrady

Nová voliéra je postavena ve stylu asijské zahrady.

Foto: www.zooplzen.cz

Novou expozici vzácných asijských ptáků otevřela ve čtvrtek plzeňská zoologická zahrada. Tvoří ji deset voliér, dva volné výběhy s jezírky a pět pavilonů, které dohromady utváří dojem asijské zahrady. Návštěvníci zde mohou vidět 50 druhů ptáků a malých savců a ukázky rostlin a květin z oblasti východní Asie, z nichž některé patří mezi ohrožené druhy. Nová expozice se nachází v prostoru lesoparku u Dinoparku.

Jedinečnou součástí voliér je dvanáct poddruhů bažanta obecného, což je v prostředí zoologických zahrad světový unikát. Většina z těchto poddruhů má ostrůvkovitý a často velmi lokální výskyt.  V přírodě jednotlivé areály kopírují toky velkých řek střední Asie a jsou od sebe odděleny pouští. Bohužel v poslední době se díky stavbě zavlažovacích kanálů jednotlivé areály uměle propojily a dochází k nežádoucímu křížení a zániku jednotlivých populací a poddruhů.

Slavnostního otevření nové části zoologické zahrady se zúčastnili primátor Martin Baxa, náměstkyně Eva Herinková, radní Irena Rottová a Robert Houdek.

Primátor Baxa a náměstkyně Eva Herinková při otvírání nové expozice.

Zveřejněno: 16. 5. 2013, Mařanová Helena