Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zrekonstruovaná Koterovská náves bude hostit…

Zrekonstruovaná Koterovská náves bude hostit kulturní a společenské akce

Zrekonstruovaná Koterovská náves bude hostit kulturní a společenské akce

Jedna z nejzachovalejších historických návsí na Plzeňsku se dočkala obnovy. Rekonstrukce za necelých 38 milionů korun zahrnovala nejen úpravy komunikací, včetně parkovacích ploch a příjezdových cest k domům, výstavbu nové kanalizace a rekonstrukci vodovodů, ale také úpravu zeleně. Druhý městský obvod počítá s tím, že by Koterovská náves mohla sloužit pro pořádání kulturních a společných akcí. Chtěl by sem přilákat i turisty. Mobiliář návsi byl proto doplněn o lavičky, pítko a především rozcestníky a interaktivní informační tabule mapující historii a zajímavosti obce.

Práce na stavbě měly původně skončit před prázdninami. Dlouhá zima a červnové povodně však dokončení projektu zkomplikovaly. Slavnostní ukončení rekonstrukce se tak konalo až v úterý 8. října.  Za město, které se na projektu podílelo částkou 7,5 milionu korun, se jej zúčastnila radní Irena Rottová. Městský obvod Plzeň 2 – Slovany přispěl ze svého rozpočtu 2,5 miliony. Zbývající část byla hrazena z Regionální operačního programu Jihozápad.

Zveřejněno: 8. 10. 2013, Pecuch Martin